Nie ma głupich pytań, tylko odpowiedzi mogą takie być!

Niszczenie dokumentów a poziomy bezpieczeństwa

co chodzi z tymi poziomami bezpieczeństwa? Słyszałem, że każdy poziom odpowiada jakiejś klasie dokumentu. Najniższy dotyczy dokumentacji o charakterze ogólnym, czyli wszystkich dokumentów o charakterze ogólnym. Czym różni się niszczenie takich dokumentów od ważnych faktur, albo umów? To znaczy, że do każdego typu potrzebuję innej niszczarki? Zadane przez clebraton85, w kategorii Usługi dla przedsiębiorców

Zaloguj się lub zarejestruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.

 1. Klasy bezpieczeństwa odnoszą się poziomu poufności dokumentów. Dokumenty pierwszej klasy, tak jak napisałeś, są ogólnodostępne i nie zawierają prywatnych danych. W drugiej klasie znajdują się dokumenty wytworzone w firmie. Trzecia obejmuje dokumenty o charakterze poufnym, które mogą być wystosowane przez podmiot zewnętrzny, albo wytworzone w firmie. W czwartej i piątej klasie znajdują się odpowiednio dokumenty tajne i ściśle tajne.

  Bacuś odpowiedział

  0
 2. Każdy typ dokumentacji powinien być niszczony na inny sposób. Dokumenty ogólne mogą być niszczone w sposób standardowy z użyciem klasycznego rozstawu cięcia. Dokumenty ściśle tajne powinny być zniszczone w sposób, który uniemożliwia ich ponowne odtworzenie. Przyjmuje się, że szerokość ścinka nie powinna być większa niż 0,8 mm, zaś jego długość winna wynosić 13 mm. Niszczarki posiadają własne systemy regulacyjne i my sami możemy ustawić odpowiedni rozstaw ostrzy. Doczytaj tutaj - niszczenie dokumentów.

  kasa odpowiedział

  0
 3. Każdy dokument ma termin składowania i to według tego trzeba trzymać wszystko. Innej opcji nie ma

  Klaj odpowiedział

  0